Powłoki superhydrofobowe – zobacz jak działają w praktyce

Powłoki superhydrofobowe - jak działająPowłoki superhydrofobowe to takie powłoki, których kąt zwilżania jest wyższy niż 150 stopni. Właściwości takie mają nieliczne preparaty na rynku. Na przykładzie jednego z nich chcielibyśmy pokazać jak działają w praktyce.

Powłoki superhydrofobowe — zobacz video o tym jak działają 

Potrzebujesz wysokiej jakości powłok hydrofobowych dla swojej firmy? Napisz do nas TU >>>

Za przykład posłużą nam materiały zaczerpnięte z kanału UltraTech International, Incproducenta jednego z preparatów o właściwościach superhydrofobowych o nazwie Ultra Ever Dry. W tym miejscu powinniśmy zrobić reozległe teoretyczne wprowadzenie, jednak artykuł ten dedykowany jest osobom, które z tamatyką hydrofobowości zetknęły się pierwszy raz.

Powłoki superhydrofobowe - po teście z brudemO ile zdjęcie obrazujące cały wpis przedstawia obu Panów tuż przed wylaniem wiadra z nieczystościami, to powyższa ilustracja nie pozostawi wątpliwości, który z nich jest szczęśliwym posiadaczem odzieży zaimpregnowanej powłoką superhydrofobą.

Powłoki superhydrofobowe - test zmusztardąMusztarda na kromce chleba w zetknięciu z nanopowłoką

Powłoki superhydrofobowe testy w wodzie Husteczki higieniczne zanurzone w wodzie – superhydrofobowość vs „zwykła” hydrofobowość

Powłoki superhydrofobowe - kartka papieru i atramentJuż nigdy nie zaplamisz dokumentów…

A cały film w całości możcie zobaczyć poniżej.