Powłoka hydrofobowa w lotnictwie – w służbie pięknych widoków

hydrofobowa samolot Firma Windspeed Technologies wymyśliła rozwiązanie dzięki, któremu pasażerowie samolotów będą mogli podziwiać piękne widoki w niczym nieskrępowany sposób. Powłoka hydrofobowa może stać się częścią planu umożliwiającą jego realizację.

Powłoka hydrofobowa w lotnictwie

Koncept Skydeck to owalna szyba, niejako kopuła, która może być montowana w samolotach. Firma, jako swoich docelowych odbiorców obrała linie pasażerskie. Dzięki przezroczystej kopule, pasażerowie będą mogli podziwiać widoki pod katem 360 stopni, co dotąd nie było możliwe. Oczywiście za takie „stanowisko obserwacyjne” podczas lotu trzeba będzie zapłacić więcej, ale wg Windspeed usługa taka znajdzie nabywców.

hydrofobowa samolot_lot

Żeby plan był możliwy do wdrożenia, konieczne będzie zastosowanie powłoki hydrofobowej – w innym wypadku piękny widok może być zagrożony przez szron i parę wodną.

Jak ma wyglądać koncept Skydeck w praktyce możemy przekonać się oglądając poniższy film z kanału Youtube firmy. Swoją drogą ciekawe, czy firma poda z jakiej hydropowłoki zdecydowła się skorzystać? Na pewno liczyć się będzie jakość i przezroczystość, a nie wszystkie firmy mogą to zagwarantować, szczególnie drugą z tych cech.

(fotografie – zrzuty ekranu z kanału Windspeed Technologies)