Powłoka hydrofobowa do złota i srebra? Jak nano impregnat z Polski zabezpiecza biżuterię

biżuteria zabezpieczona nano powłoką Polska eko nano powłoka nadzieją dla fanów biżuterii? Tak. Okazuje się, że to nad Wisłą powstał prawdopodobnie pierwszy na świecie nano impregnat do biżuterii. Preparat został poddany laboratoryjnym testom i pierwsze wyniki potwierdzają, że na długi okres zabezpiecza on złoto i srebro przed czernieniem.

Powłoka hydrofobowa do złota i srebra

Jak dowiedzieliśmy się z informacji przesłanej do redakcji przez producenta, odkryciem interesuje się jedna z wiodących na rynku biżuterii marek. Wkrótce informacja o stosowaniu preparatu w produkcji trafi do oficjalnej specyfikacji wyrobów.

Produkujesz ozdoby, biżuterię ze złota lub srebra? Chcesz zdystansować jakością produktów konkurencję? Zapytaj o powłoki hydrofobowe do srebra i złota TU >>> kliknij teraz >>>

Fima h2o Nanotechnology z Gdańska, o której już wcześniej pisaliśmy, opracowała produkt przeznaczony wyłącznie do biżuterii srebrnej i złotej. Można nic zaimpregnować drogocenną, ale też wartościową w sensie sentymentalnym biżuterię, co dla wielu osób jest ważne (o walorach estetycznych już nie wspominając).

Jak to działa – powłoka hydrofobowa do złota i srebra 

Jak to działa? Podczas aplikacji, na powierzchni tworzy się niewidoczna gołym okiem warstwa — nanopowłoka o grubości 3 micro metrów, powalająca zabezpieczyć biżuterię srebrną przed morderczym dla niej promieniowaniem uV. Zaaplikowana powłoka jest całkowicie niewidoczna gołym okiem i w żaden sposób nie zmienia wyglądu biżuterii. Po zaaplikowaniu powłoki na biżuterii i odczekaniu aż powłoka się utwardzi, naukowcy przystąpili do próby powłoki w komorze starzeniowej. Badanie polegało na bombardowaniu zabezpieczonej powłoką biżuterii promieniami uV. Dlaczego wybrano ten rodzaj badania? Ponieważ srebrna biżuteria w tego typu badaniach bardzo szybko się „starzeje” tj. czernieje.

Biżuteria z nano powłoką i bez nano powłoki

Po lewej stronie poniższego zdjęcia znajduje się srebrna bransoletka damska, niezabezpieczona nową technologią, a po prawej stronie mamy  biżuterię srebrną z dodatkami bursztynu, na którą nałożono najnowszą powłokę hydrofbową dedykowaną biżuterii. Różnica widoczna jest od razu. Po lewej stronie srebrna bransoletka po badaniu w komorze starzeniowej. Jak widać, niezabezpieczone powłoką srebro w komorze starzeniowej poczerniało. Natomiast po prawej stronie możemy zauważyć biżuterię srebrną, zabezpieczoną nową technologią — bez żadnych zmian wyglądu srebra. Jednym słowem biżuteria nadal lśni.

Trwałość nano impregnatu do biżuterii

Trwałość preparatu producent szacuje na 3- 4 lata. Technologia została już przetestowana a sam produkt jest w przeddzień oficjalnej premiery.

Biżuteria niezabezpieczona nano impregnatem hydrofobowym

Technologia do impregnacji biżuterii będzie dostępna dla klientów detalicznych oraz hurtowni za pośrednictwem dystrybutora firmy i Polskiego producenta biżuterii.

Wszelkich informacji zainteresowanym  nowością udzieli producent