Powłoka hydrofobowa do ścian i elewacji

Powłoka hydrofobowa do elewacji

Powłoka hydrofobowa może być i jest coraz częściej używana do zabezpieczania elewacji, ścian budynków. Przed czym zabezpiecza impregnat hydrofobowy do fasad i innych powierzchni będących na zewnątrz budynku?

Powłoka hydrofobowa do ścian, elewacji budynków

Biorąc po uwagę czynniki zewnętrzne na jakich oddziaływanie narażone są elewacje budynków całkowicie rozsądna wydaje się „moda” na pokrywanie ich nano powłokami hydrofobowymi.

Są to z reguły preparaty całkowicie przezroczyste, dzięki czemu po ich aplikacji ściana nie zmienia swojej barwy. W przypadku materiałów takich jak cegła, gips, beton czy piaskowiec ta cecha ma ogromne znaczenie. Użytkownikom budynku często zależy bowiem, by wyeksponować naturalną barwę i strukturę materiału.

 


Inni czytali także:

Farba antymoczowa hydrofobowa dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych >>>

farba anty moczowaHydrofobowa farba anty moczowa wydaje się jednym z nielicznych sposób, jakie pozostają zarządcom nieruchomości w walce z „weekendowymi” wandalami. Latem mieszkanie w takich miejscach jak warszawskie Powiśle staje się wręcz nieznośne. W weekendy nad brzeg Wisły zmierzają grupy młodych ludzi, by raczyć się tam napojami wyskokowymi. Prym wiedzie piwo, które ma przy okazji najsilniejsze właściwości moczopędne.


 

Nakładanie powłoki hydrofobowej — aplikacja nano powłoki

Impregnowanie ściany powłoką hydrofobową odbywa się najczęściej poprzez nanoszenie preparatu wałkiem malarskim, lub poprzez rozpylanie go na powierzchni specjalnym spryskiwaczem, co pozwala w krótszym czasie pokryć większą powierzchnię. Niestety drugi sposób wiąże się niekiedy z większą utratą impregnatu, który tracony jest wraz z powiewami wiatru oraz na skutek naturalnego opadania cząstek preparatu.

Gdzie kupić impregnat do elewacji, ścian budynków?

Powłoki hydrofobowe do elewacji można już obecnie bez problemu nabyć choćby w marketach budowlanych. Jeśli ktoś ma czas, by zadać sobie więcej trudu, możne porównać i ceny i cechy poszczególnych impregnatów hydrofobowych do ścian opisanych na stronach producentów (lub etykietach produktów). Ważna jest wydajność. Sensowne jest także – w przypadku większych powierzchni wymagających naturalnie większej inwestycji – zwrócenie się bezpośrednio do działów handlowych producentów. To pozwoli nam zasięgnąć informacji z pierwszej ręki, np. o wspomnianej wydajności farby hydrofobowej, jej trwałości, ale też daje duże szanse na negocjowanie dużo niższych cen uzasadnionych hurtowym zakupem.

Ważne: nasza redakcja ma możliwość wynegocjowania dla Państwa korzystnych stawek na hurtowy zakup impregnatów do elewacji. W tym celu prosimy o kontakt – kliknik TU >>>

nano powłoka do elewacji

Przed czym chroni powłoka hydrofobowa do elewacji?

Impregnat, powłoka hydrofobowa do elewacji zabezpiecza powierzchnię ściany np. z piaskowca, cegły, granitu, betonu, wapienia i innych materiałów budowlanych przed:

  • wilgocią
  • rozwojem pleśni i grzybów
  • szkodliwymi warunkami atmosferycznymi
  • zostawaniem nacieków spowodowanych spływaniem zanieczyszczonej wody z górnych partii budynku (np. dachu, wylewających rynien)
  • zanieczyszczeniami powstałymi na skutek odbijania się kropel wody deszczowej od podłoża
  • zachlapaniem wodą z kałuż w przypadku gdy elewacja znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie ulicy

Antymocz – powłoka hydrofobowa do szczególnego zastosowania

Mocz – utrapienie zarządców nieruchomości, właścicieli budynków w centach miast, mieszkańców kamienic, członków osiedlowych wspólnot mieszkaniowych. Jednak jest na to rozwiązanie. Anty-mocz. Specjalny preparat hydrofobowy, dzięki któremu mocz nie wsiąka w ścianę, a najczęściej odbija się od niej powodując zaskoczenie sprawcy (i potrzebę zmiany ubrania). O antymoczu pisaliśmy już tu >>>

Antygraffiti – szczególna odmiana powłoki hydrofobowej

Absolutnie „must have” dla włodarzy miast i gmin, a także osób prywatnych i przedsiębiorców borykających się z upiększaniem ścian budynków, murów, przez lokalnych „artystów” uzbrojonych w farby w spray’u.

Więcej na ten temat przeczytasz w artykule, który napisaliśmy specjalnie na ten temat >>>

Rekomendowane artykuły