Kabina prysznicowa z nanopowłoką

kabina prysznicowa nanopowłokaKamień na szybie pod prysznicem odkłada się niebywale szybko. Receptą może być nanopowłoka na kabinie prysznicowej. Fabryczne pokrycie, lub samodzielne naniesienie powłoki hydrofobowej pomimo tego, że wiąże się z określonym wydatkiem, oszczędzi nam w przyszłości i pieniędzy i czasu niezbędnego na doczyszczenie szkła w łazience. Kabina prysznicowa z nanopowłoką — co musisz wiedzieć.

Kabina prysznicowa z nanopowłoką – co musisz wiedzieć? 

Nanotechnologia wkrada się coraz częściej także do gospodarstw domowych. Niekiedy nawet bez wiedzy mieszkańców. Tak jest w przypadku, gdy przykładowo kupujemy kabinę prysznicową, której szyba pokryta jest przez producenta niewiedzialną nano powłoką. Część klientów nie zwraca na to uwagi przy zakupie, inni kierują się właśnie tym przy dokonywaniu końcowego wyboru.

Dlatego też coraz więcej producentów kabin prysznicowych celowo zamieszcza na etykiecie swojego produktu informację, że jest on zabezpieczony specjalną warstwą chroniącą przed brudem, środkami chemicznymi a przede wszystkim kamieniem – tzw. warstwą hydrofobową.

Wiele osób staje przed dylematem, czy warto zapłacić więcej i kupić kabinę prysznicową z naniesioną przez producenta powłoką hydrofobową, czy bez – za to często znacznie tańszą?

Wbrew pozorom to dość powszechny dylemat, o czym można przekonać się wertując fora internetowe. Część osób szuka uzasadnienia wyższej ceny kabin z powłokami naniesionymi fabrycznie przez producenta. Inni zastanawiają się, czy nie lepiej kupić kabinę bez fabrycznej powłoki, za to taniej, a dopiero potem samodzielnie nanosić powłoki wybrane i zakupione najczęściej w internecie.

Powłoki hydrofobowe do kabin prysznicowych. Czym się kierować mając do wyboru jedną z dwóch powyższych dróg?

Otóż wybierając powłokę hydrofobową warto zwrócić uwagę na dość specjalistyczne pojęcie tzw. “kąt zwilżania”. Dla tych, którzy nie mieli dotąd styczności z tym terminem polecamy zapoznać się z jego wyjaśnieniem >>>.

Im wyższy kąt zwilżania, tym lepsze właściwości „samooczyszczania” się powłoki. Oczywiście wraz ze wzrostem jakości idzie też wzrost ceny preparatu, ale kupując lepszy jakościowo produkt możemy zabezpieczyć szkło pod prysznicem na wiele dłuższy czas, co dla nas oznacza znacznie rzadsze mycie kabiny przez kolejne miesiące, a nawet lata. Nie łódźmy się, że preparat za kilka, kilkanaście złotych da nam te same efekty jak ten za kilkadziesiąt, a często nawet więcej PLN.

Nie bójmy się zapytać producenta kabiny, albo sprzedawcy preparatu o kąt zwilżania jaki nam gwarantuje. Kolejna istotna informacja to trwałość preparatu. Na rynku dostępne są tanie preparatu, jednak cudów nie ma – jeśli płacisz mniej, musisz wydawać swoje pieniądze częściej.

Czysta kalkulacja – i kabina, o ile dobrze wybierzesz.