Impregnat do szkła, okien – czyli powłoka hydrofobowa, nano powłoka do szyb

impregnat do szkła - dziewczynaImpregnat do szkła – inaczej powłoka hydrofobowa czy nano powłoka do okien. Klienci na produkty o takich nazwach szturmują polskie serwisy aukcyjne i strony producentów oraz sprzedawców. Za stosunkowo małą kwotę, nabyć można rzekomy pakiet korzyści – czystsze okna, rzadsze ich mycie i same, długofalowe oszczędności. Czy oby na pewno?

Impregnat do szkła

Impregnat do szkła ma pomóc w codziennym życiu. W ślad za tą tezą idą obietnice producentów i sprzedawców nano powłok do szkła, okien. Samodzielne pokrycie szkła w naszym oknie wg obietnic ma zapewniać, że brud przez długie lata nie będzie do niego przylegał, a woda deszczowa spłynie po nim z prędkością światła nie zostawiając widocznych smug, a w dłuższej perspektywie także zacieków.

Impregnat do szła, nano powłoka do okien, powłoka hydrofobowa do okien – na co uważać?

Na coś co na pierwszy rzut oka, wydaje się oczywiste. Powinniśmy upewnić się, czy kolor szyb po naniesieniu powłoki hydrofobowej pozostanie bez zmian. Inaczej mówiąc, czy impregnat jest niewidoczny po naniesieniu go na szklaną powierzchnię. Nie w każdym przypadku jest to standard, więc warto zaoszczędzić sobie i rozczarowania i pieniędzy.

Jesteś producentem? Chcesz, by Twoje produkty miały właściwości hydrofobowe? Napisz do nas ws. wyceny powłok hydrofobowych

<<< Skontaktuj się z nami TU >>>

Trwałość. Jeśli takiej informacji nie znajdziemy w materiałach promocyjnych czy na etykietach, powinniśmy zadać takie pytanie producentowi wprost – przez jak długi czas, preparat zachowa swoje właściwości w polskich warunkach, przy użytkowaniu jakie dla niego przewidzieliśmy?

Wydajność, czyli jaką powierzchnię będziemy mogli pokryć zakupioną ilością preparatu. Wyniki porównania pomiędzy nano powłokami poszczególny producentów mogą naprawdę zaskoczyć.