Farba hydrofobowa

farba hydrofobowa

Farba hydrofobowa, to najkrócej rzecz ujmując farba „jak każda inna” z tym wyjątkiem, że posiada ona tak zwane właściwości hydrofobowe. Czym charakteryzuje się farba hydrofobowa (określana też zamiennie jako farba z nano powłoką)? Odpowiedź w naszym artykule.

Farba hydrofobowa

Farba hydrofobowa– to farba, która dzięki określonemu składowi chemicznemu posiada właściwości hydrofobowe. Czym są owe właściwości? Hydrofobowość,

„to skłonność cząsteczek chemicznych do odpychania cząsteczek wody”.

Więc farba hydrofobowa na ścianie powoduje, że brud nie będzie do niej przylegał tak „chętnie”, jak w przypadku innych farb. Umożliwia też zmywanie powierzchni ściany „na mokro” bez obaw, że zostawimy po tym ślady (a przynamniej tak powinno być w teorii).

Producenci farb hydrofobowych

Jesteś producentem farb? Chcesz, by Twoje farby miały właściwości hydrofobowe, a klienci wybierali je częściej? Chcesz by sprzedawcy w marketach budowlanych i sklepach z farbami z czystym sumieniem polecali swoim klientom właśnie Twoje farby? Zapytaj o ofertę powłok hydrofobowych do Twoich farb. <<< Napisz do nas TU >>>

Producenci oferujący farby hydrofobowe postawili w swoich kampaniach reklamowych na jedną cechę, która zdecydowanie odróżnia je od innych farb. Chodzi o podatność ścian pokrytych farbą hydrofobową na zabrudzenia. Oczywiście ściany pokryte taką farbą łatwiej wyczyścić i z płynów, które jak wiemy często dają się we znaki w codziennym życiu np. kawy, coli czy niedzielnego rosołu, jak i innych zabrudzeń niekoniecznie płynnych. Te drugie bowiem łatwiej zmyć z powierzchni ściany używając do tego nawet bardzo wilgotnej, wręcz mokrej szmatki, która z oczywistych powodów nie pozostawi przy tym plam na czyszczonej powierzchni.