Ceramika i szkło – jak zadbać by w rodzinnym domu, w kuchni i łazience służyły nam jak najdłużej, a w dodatku w postaci nienaruszonej, przez lata? Jest na to sposób. Powłoki hydrofobowe.
Ceramika i szkło – hydrofobowe „know how”
To uczucie, gdy wchodzimy do naszej kuchni, łazienki chwilę po generalnym remoncie, położeniu nowych płytek, terakoty. Ten blask, czystość, powiew świeżości, całkowicie przezroczysta kabina prysznicowa, idealnie czyste okna w całym domu – bez zacieków, kamienia, kropli deszczu, odcisków. Ach… Chce się żyć.
Aż tu „nagle”, po kilku tygodniach płytki w łazience zaczynają pokrywać się kamieniem, zaciekami. Mało tego. Pomiędzy nimi, na fugach pojawia się nalot, który z każdym dniem robi się coraz ciemniejszy. Kąpiel w wannie otoczonej takimi widokami potrafi człowieka rozproszyć, a nawet wypędzić pod prysznic (jeśli ktoś posiada obydwa rozwiązania w domu). Ale tam wcale niekoniecznie jest lepiej – niespodzianka. Szyby nie są już tak przezroczyste, a znajomi zaczynają się pytać gdzie kupiliśmy takie piękne matowe szkło. Problem w tym, że ono nie było matowe jeszcze kilka tygodni temu.
Ceramika i szkło – hydrofobowe kosmetyki do łazienek, kuchni i okien
I tu z odsieczą przychodzą nam preparaty hydrofobowe do ceramiki i szkła. Na rynku dostępne są nano powłoki do samodzielnej aplikacji. Pod tym profesjonalnie brzmiącym terminem, w przypadku naszego domu może kryć się także ręczny sposób hydrofobizacji, czyli nanoszenia powoki hydrofobowej na daną powierzchnię.
Produkujesz ceramikę, szkło, kafelki, płytki? Jeśli pokryjesz je powłokami hydrofobowymi, będziesz o krok przed konkurencją. Skontaktuj się z nami i zapytaj jaki preparat na zamówienie możemy przygotować dla Ciebie.
Jeśli wybierzemy odpowiedni preparat wystarczy nam mokra i sucha ściereczka, kilka chwil na nałożenie nano warstwy i nieco cierpliwości. Po odczekaniu np. doby, zabezpieczone tak powierzchnie zachowają swoje właściwości nawet przez 4 lata. W ten sam sposób możemy pokryć nano warstwą i okna i płytki ceramiczne i podłogę. Efekt będzie ten sam. Woda będzie spływała po tekiej powierzchni błyskawicznie, nie zostawiając śladów, zabierając po drodze ze sobą cząsteczki brudu. Osad z kamienia znacznie łatwiej usunąć z powłoki hydrofobowej niż z powierzchni niezabezpieczonej. Osady na szkle dzięki hydrofobowości redukują się o 70%.